Czyszczenie i pranie tapicerki meblowej, w tym kanap, narożników i foteli, wykonywane przez naszą firmę z Krakowa, odbywa się metodą ekstrakcji lub inaczej czyszczeniem natryskowo-ssącym. Składa się ono na kila ważnych etapów:

KROK1 - Czyszczenie i pranie tapicerki - Kraków

Test stabilności kolorów (próba materiału) – jako odpowiedzialna firma czyszcząca z Krakowa, już na początkowym etapie w mało widocznym miejscu tapicerki robimy test środka czyszczącego, aby upewnić się, że materiał i kolor są stabilne.

KROK2 - Czyszczenie i pranie tapicerki - Kraków

Odplamianie – do usuwania ciężkich zanieczyszczeń używamy specjalistycznych odplamiaczy. Często etap ten stosuje się po lub podczas prania kanapy czy innych mebli tapicerowanych. Musimy natomiast pamiętać, iż niektóre zanieczyszczenia/plamy takie jak np. olej lepiej odplamiać, kiedy materiał jest suchy, ponieważ obecność wody tylko utrudnia sprawę.

KROK3 - Czyszczenie i pranie tapicerki - Kraków

Prespray (rozpuszczanie brudu) - Prespray to silny preparat, który ma za zadanie związać brud i utworzyć tzw. zawiesinę, którą w kolejnym etapie odessiemy przy pomocy maszyny ekstrakcyjnej.

KROK4 - Czyszczenie i pranie tapicerki - Kraków

Wcieranie presprayu w głąb materiału – za pomocą szorowarki lub szczotki ręcznej o odpowiedniej twardości włosia.

KROK5 - Czyszczenie i pranie tapicerki - Kraków

Płukanie ekstrakcyjne - ten etap polega na wypłukaniu pod wysokim ciśnieniem i odessaniu wszelkich nieczystości za pomocą specjalnej maszyny ekstrakcyjnej. Proces ten dodatkowo wymaga użycia specjalnego roztworu środka czyszczącego. Płukanie powinno wykonać się kilkukrotne - aż do uzyskania pożądanego efektu.

Siedzibą naszej firmy jest Kraków, gdzie wykonujemy profesjonalne pranie i gruntowne czyszczenie tapicerki.

 

 

pranie kanapy kraków

pranie kanapy kraków

Cennik


  Cena
PUF 10-15 zł
KRZESŁO, TABORET od 5 zł
PODUSZKA 5-10 zł
MATERAC 1os. jednostronnie 50zł / dwustronnie 70zł
MATERAC 2os. jednostronnie 60zł / dwustronnie 80zł
FOTEL 25-40 zł
NAROŻNIK KUCHENNY 40-60 zł
NAROŻNIK 90-120 zł
TAPCZAN 1 os. 50 zł
KANAPA, SOFA 2-3 os. 50-70 zł
WÓZEK DZIECIĘCY, GONDOLA indywidualnie